مخالفت با قیمت

نکته ی مثبت در مخالفت با قیمت پیشنهادی شما این است که نشان می دهدمشتری راغب است خرید کند. این پرسش که قیمت چند است؟ بهترین نشانه محسوب می شود. حتی وقتی به من می گویند قیمت شما خیلی بالاست هم خوشحال می شوم. فقط در چنین مواقعی نباید کنترل خود را از دست داد و برای جوش دادن معامله هر قیمتی را پذیرفت.

بسیار اتفاق افتاده است که فروشنده ای پیش از این که از او بخواهند، قیمت محصولش را اعلام کرده است. این کار یکی از بدترین اشتباه هایی است که فروشندگان مرتکب می شوند.

چرا زود قیمت را رو کنیم و خود را در موضع ضعف قرار بدهیم؟

راهکار پیشنهادی برای فروش محصول به قیمت موردنظرتان تان این است که وقتی مشتری از شما پرسید: قیمت چند است؟ در جواب بگویید: اجازه بدهید ابتدا من چند پرسش از شما بپرسم. آن وقت پرسش هایی را که از قبل برای شناخت بهتر مشتری آماده کرده اید، بپرسید. به این ترتیب می توانید تخمین بزنید که با چه حدود قیمت موافق است.

توجه داشته باشید که باید درک درستی از نیاز، تمایلات و شرایط مشتری پیدا کنید و سپس مطمئن شوید که از ارزش محصول شما آگاهی کامل دارد. هرگز پیش از آن که از میزان علاقمندی خریدار نسبت به محصولتان آگاهی داشته باشید، قیمت ارائه ندهید.

رفتار فروشنده

قیمت گذاری شما باید منطقی باشد. آن وقت می توانید بگویید که قیمت های ما منصفانه و مقطوع هستند. می توانستم فقط واژه ی مقطوع را به کار ببرم ولی استفاده از کلمه ی منصفانه شرایط پذیرش را آسان تر می کند.

وقتی پای تعیین قیمت در میان است، هر آنچه به زبان می آوریم، تأثیرگذار خواهد بود. در این جنگ روانی فروشنده باید روانشناس خوبی باشد تا بتواند معامله را به مسیر درستی سوق دهد.

اگر مشتری از شما خرید نکرد تقصیر او نیست!!

از خریدار احتمالی پرسش هایی بپرسید که نشان دهنده ی نیازها و تمایلات او باشند. آن وقت به طور خلاصه ارزش های محصولتان را برشماریدو در پایان قیمت را اعلام کنید، سپس بدون مکث بگویید: خب، مطلب دیگری نیست؟ به خاطر داشته باشید که نقش فروشنده ها فقط این نیست که قیمت را اعلام کنند، بلکه پلی هستند برای انتقال ارزش های محصول به خریدار؛ آن هم در جهتی که به انجام معامله ختم شود و نقطه ی آغاز این تلاش لحظه ای است که مشتری قیمت محصول را می پرسد.

در نهایت اینکه: به قیمتی که ارائه می دهید، ایمان داشته باشید. در جواب خریداری که ادعا می کند قیمت شما خیلی بالاست، بگویید: لازم شد نظر مشتری های قدیمی ما را بشنوید. ارائه ی چنین شواهدی موفقیت شما را تضمین می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *